Zadania.info
Największy internetowy zbiór zadań z matematyki
cornersUpL
cornersUpR

Zadania

 

Recenzje

Na skróty

Polecamy

UBUNTU
cornersM
Login
Hasło
atom_news Informacje atom_zad Zadania

Podobne strony

cornersR
podgląd obrazek

Testy maturalne, Matematyka


Dorota Masłowska, Tomasz Masłowski, Adam Makowski, Piotr Nodzyński, Elżbieta Słomińska, Alicja Strzelczyk
Aksjomat
2 sierpnia 2010
Zbiór zadań maturalnych na poziomie rozszerzonym wydawnictwa Aksjomat. Zbiór został podzielony na 3 części
Liczba zestawów
Zestawy zadań zamkniętych20
Zestawy zadań otwartych25
Testy maturalne20

W pierwszych dwóch rozdziałach zadania zebrano w zestawy tematyczne, które składają się odpowiednio z 20 i 11 zadań. Rozdział 3 składa się z przykładowych zestawów maturalnych.

Szczególnego komentarza wymagają zadania zamknięte - są to zadania wielokrotnego wyboru. Dokładniej, do każdego zadania podano 4 odpowiedzi i musimy ustalić, które z tych odpowiedzi są prawdziwe, a które nie.

podglądobrazekpodglądobrazekpodglądobrazekpodglądobrazekpodglądobrazekpodglądobrazek
Rok wydania2009Cena30 zł
ISBN978-83-60689-28-8OdpowiedziTak
PodtytułMatematykaWskazówkiBrak
Liczba stron202Liczba zadań25 testów maturalnych+40 zestawów tematycznych
Poziomrozszerzenie
Format podgląd

Nasza opinia

Plusy

  • Bardzo dużo zadań - część z nich dość wymagająca.
  • Zgrupowanie zadań zarówno tematycznie, jak i w przykładowe zestawy maturalne urozmaica pracę z książką.

Minusy

  • Duża liczba zadań to dla wielu uczniów zaleta, ale przez to zabrakło w książce miejsca na rozwiązania zadań. Nawet najtrudniejsze zadania pozostawione są bez najmniejszych wskazówek.
  • Decyzja o zamieszczeniu zadań testowych wielokrotnego wyboru jest ciekawa i stanowi ciekawe urozmaicenie, ale ta forma zadań nie ma wiele wspólnego z egzaminem maturalnym.

Podsumowanie

Książka z pewnością ciekawa - znajdziemy w niej wiele nietrywialnych zadań. Szkoda tylko, że zabrakło miejsca na chociażby krótkie wskazówki jak te zadania rozwiązać.

Komentarze (2)

lubięmatmę, 28 Sie 2011, 11:49

Obawiam się, że zadania są łatwiejsze, niż te, które bedą na prawdziwej maturze. Wolę testy wydawnictwa Operon i Pazdro. Choć testy wydawnictwa Aksjomat dla poziomu podstawowego są fajne :D .

matiasek7, 15 Gru 2011, 20:06

Łatwiejsze ? heh otwarte z pewnoscia nie sa latwiejsze :) obawiam sie ze nie robiles jeszcze ani jednego egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym, skoro posuwasz sie do takich komentarzy :)

lDodaj nowy komentarzl